+ 371 2 966 87 87 SIA GRIVA+(371) 2 966 87 87

+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi
+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi

IKONU GRAVĒŠANA

Ikonu (Dievmātes, Jēzus Kristus un Svēto attēlus) bieži izmanto kapakmeņu noformēšanā, īpaši tas pieņemts pareizticīgo tradīcijās. Tiek uzskatīts, ka Dievmātes attēls palīdzēs attīrīt mirušā dvēseli, sagatavot to mūžīgajai dzīvei Dieva valstībā, kā arī būs tai līdzās un sargās to aizkapa dzīvē.

Nereti kapu pieminekļos iemontē jau gatavas gravīras sudrabā vai attēlus fotokeramikas veidā.

Ļoti izteiksmīgs un ilgmūžīgs ir tieši uz kapakmens izpildīts gravējums, kas pēc tam pārklāts ar speciālu sudraba un zelta krāsu.

Mūsu firma piedāvā šādu pakalpojumu, bet spaciālajām akmens krāsām ražotājs dod 50 gadu garantiju.

IKONOGRĀFIJAS UN PORTRETU GRAVĒŠANAS VĒSTURE

Ikonogrāfija – no s.grieķu valodas - εἰκών „attēls, tēls”un γράφω „gleznot, atveidot”, tēlotājmākslā stingri reglamentēta sistēma personāžu vai sižetisku scēnu attēlošanai.

Ikonogrāfijas sākumu asociē ar religisko kultu parādīšanos. Tika noteikta stigra īpašu noteikumu ievērošana, veicot darbu ikonas gleznošanā, radīšanā. Iespējams, tas notika, lai atvieglotu personāžu vai scēnas atpazīstamību, bet visticamāk, ka noteikumi tika uzstādīti, lai stingrā kārtībā saskaņotu gleznojamo ikonu ar teologu, kas uzraudzīja konkrētās baznīcas draudzes  dzīvi.

Ikonogrāfijā īpaši tiek izdalīti šie virzieni:

  • Jēzus Kristus ikonogrāfija
  • Svētās Dievmātes ikonogrāfija

Gadsimtu gaitā, tēlotājmākslai bagātinoties un ienākot tajā jaunām vēsmām, ikonu radīšanas nosacījumi kļuva ne tik stingri un tie vairs netika uzraudzīti tik bargi. Reālisma laikmentā tika ņemti vērā mākslinieku personīgie redzējumi un viņu individuālā simbolu izpratne.

Vēlāk ar ikonogrāfiju saistīja arī ļoti ievērojamu cilvēku portretus, piem. V.I.Ļeņina, A.S.Puškina u.c. Savā ziņā arī mūsu „Milda” uz lata monētas ir ikona.

No ikonogrāfijas arī ir radusies portretu gravēšanas tradīcija uz piemiņas plāksnēm un kapu pieminekļiem. Bieži mirušos attēlo kopā ar viņu mīļajiem priekšmetiem, augiem vai kaut ko simbolisku un raksturīgu viņu dzīvei – enkuru, ārsta nozīmīti, nošu līnijām, grāmatu, mūzikas instrumentu u.c.

Pavērojiet senlaicīgās ikonas, it īpaši svēto attēlus– tur jūs ieraudzīsiet to pašu!


Jēzus Kristus ikona

Jēzus Kristus ikona ikonogrāfija

Svētās Dievmātes ikonas

Dievmātes ikona Dievmātes ikona
Svētās Dievmātes ikona Svētās Dievmātes ikona
Svēta Dievmāte Svēta Dievmāte

CITAS IKONAS

Ikona
Ikona
Ikonogrāfija kazanskaya
Ikona - troica
Sv. AnatolijsPORTRETI

MEMORIĀLĀS ARHITEKTŪRAS SADAĻA

Noslēpumainais dabīgais akmens – granīta, marmora burvestība - cik gan daudz noslēpumu tas sevī glabā, cik gan daudz iespēju tas atklāj pieredzējuša meistara rokās. . .

EKSKLUZĪVI PIEMINEKĻI

GRANĪTU un MARMORU, pateicoties savam estētiskajām īpašībām, praktiskumam un daudzfunkcionalitātei var izmantot gan iekšējo interjeru veidošanā, gan ārējo fasāžu, tiltu, ceļu būvē, kā arī memoriālu un kapu pieminekļu veidošanā.

100 EUR Atlaides kupons

SIA „GRIVA”
Tel: +371 2 966 87 87
[email protected]
© SIA "GRIVA" - DABĪGĀ AKMENS IZSTRĀDĀJUMI, AKMENS APSTRĀDE, KAPU PIEMINEKĻU IZGATAVOŠANA (c) 2009 - 2019.
Visas fotogrāfijas un visa informācija mājaslapā www.griva.lv ir GRIVA SIA īpašums. Atsauces tiešsaistē un informācijas pārsaglabāšana tiek atļauta tikai ar norādītu aktīvo saiti uz www.griva.lv mājaslapu un tikai ar GRIVA SIA administrācijas atļauju.