+ 371 2 966 87 87 SIA GRIVA+(371) 2 966 87 87

+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi
+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi

KAPUSVĒTKI

Kapusvētki ir viena no neatņemamām kultūrvēsturiskajām vērtībām mūsdienu Latvijā.

Kapusvētki ir tāda latviešu īpatnība. No vienas puses, nemoderni un nelaikmetīgi, bet latviešiem un zemkopju tautām vispār ir ļoti raksturīgi uzturēt ciešu saikni ar mirušajiem senčiem. Cilvēki pagātnē smeļ spēku, un latviešiem šī saite ar mirušajiem ir ļoti dabiska. Kapusvētki palīdz apzināties ģimenes saknes, uztur piederības izjūtu dzimtai un arī tautai. Un tas dod stabilitāti šajā mainīgajā laikmetā.

Sanākt kopā visai dzimtai, atbraukt no tālienes, uzaicināt radu radus, atcerēties dzimtas piederīgos, nolikt ziedus un sveces dzimtas kapos, uzklāt kopīgu galdu, apsēsties un patērzēt par dzīvi un mūžību. . .

Kapusvētki

Kapi un svētki - it kā jocīgi skan, divas tik pretējas lietas kopā minētas, bet šajā gadījumā vārdu "svētki" drīzāk varētu saistīt ar vārdiem "svēts, svētums".

Tagad, laikā, kad tradicionālā nodarbe, zemkopība, marginalizējas, mainās arī attieksme pret kapusvētkiem un kapu kultūru, jo senču pieredze mums vairs nav tik nepieciešama. Pat dzīvo vecāko radinieku pieredze mums nav sevišķi nepieciešama, nemaz nerunājot par aizgājējiem.

Kapi un svētki

Ar laiku, visticamāk, šī tradīcija iznīks. Žēl. Tomēr spītīgākie latvieši, kas vēl turas pie zemes, iespējams, šo tradīciju iznesīs un saglabās.

Un ir patīkami apzināties, ka mums ir tādas vietas un tādi svētki, kur mēs neskraidām, runājam pieklusināti un nopietni, jo svētki jau nav tikai skaļas balles un krāsainas izrādes.

Kapu svētki krāsainas izrādes

PIEMIŅAS DIENAS MIRUŠAJIEM

MEMORIĀLĀS ARHITEKTŪRAS SADAĻA

Noslēpumainais dabīgais akmens – granīta, marmora burvestība - cik gan daudz noslēpumu tas sevī glabā, cik gan daudz iespēju tas atklāj pieredzējuša meistara rokās. . .

EKSKLUZĪVI PIEMINEKĻI

GRANĪTU un MARMORU, pateicoties savam estētiskajām īpašībām, praktiskumam un daudzfunkcionalitātei var izmantot gan iekšējo interjeru veidošanā, gan ārējo fasāžu, tiltu, ceļu būvē, kā arī memoriālu un kapu pieminekļu veidošanā.

100 EUR Atlaides kupons

SIA „GRIVA”
Tel: +371 2 966 87 87
[email protected]
© SIA "GRIVA" - DABĪGĀ AKMENS IZSTRĀDĀJUMI, AKMENS APSTRĀDE, KAPU PIEMINEKĻU IZGATAVOŠANA (c) 2009 - 2019.
Visas fotogrāfijas un visa informācija mājaslapā www.griva.lv ir GRIVA SIA īpašums. Atsauces tiešsaistē un informācijas pārsaglabāšana tiek atļauta tikai ar norādītu aktīvo saiti uz www.griva.lv mājaslapu un tikai ar GRIVA SIA administrācijas atļauju.